Téma týdne: Kniha je můj kamarád - studnice moudrosti

A proč právě kniha? Jelikož březen je označován měsícem čtenářů a zároveň je propagována četba jako taková. Každý rok se k této akci svými aktivitami hlásí více než 400 veřejných knihoven z celé České republiky. Cílem této akce je především posilovat společenský význam a prestiž četby, propagovat činnost knihoven a informačních center.

A našim cílem je především zaujmout děti ke knize jako takové. K její tištěné verzi, aby si ji nejen vážili, ale vždy se k ní i rádi vraceli. Ač jako ke zdroji informací, či k návratům do dětství prostřednictvím pohádek. Vždyť právě kniha v nás rozvíjí fantazii, představivost, slovní zásobu...být v jednu chvíli na úplně jiném místě, být někým jiným a v neposlední řadě rozvíjí tvůrčí schopnosti, díky kterým se můžeme stát i autory knih. A právě na malé spisovatele, či ilustrátory si můžete s dětmi zahrát. Pokud Vás hranína spisovatele, ilustrátory nezaujme, můžete si vzít třeba do kapsy atlas a udělat si s dětmi krásnou procházku a při ní s pomocí této naučné knihy rozpoznávat různé rostliny, ptactvo, stromy i zvířata. A když se bude chýlit k večeru je nejlepší volba četba pohádky na dobrou noc.

Seznámíme Vás s novou knihou VELKÁ KNIHA SUPER SCHOPNOSTÍ, která tento měsíc obohatila naši školní knihovnu. Tato kniha je plná poutavých příběhů, díky kterým se seznámíme s některými lidskými superschopnostmi jako je odvaha, mrštnost, trpělivost, zvědavost… ( v příloze malá ochutnávka - 3 příběhy z knihy)

Pracovní listy

St-d-bludiste-medvidek-pu

St-d-dokresli-krouzka-a-prouzka

St-d-o-pernikove-chaloupce-dejova-posloupnost

Ml-d-o-koblizkovi-dejova-posloupnost

Ml-d-omalovanka-trpajzlika-krouzka

Básničky - Basnicky

Hudební výchova - Hudebni-vychova

Výtvarné tvoření - záložka do knihy - Vytvarne-tvoreni-zalozka-do-knihy

Cvičení a taneček - Cviceni-a-tanecek

Příběh - Proč se Kroužek jmenuje Kroužek - Pribeh-proc-se-krouzek-jmenuje-krouzek

Povinné předškoláci

PL - Perníková chaloupka - procvičení dějové posloupnosti: St-d-o-pernikove-chaloupce-dejova-posloupnost

Nejdříve si děti vymalují pracovní list. Poté PL rozstřihnou na jednotlivé části, které budou skládat postupně, podle toho jak se děj vyvíjí. Jakmile budou mít děti příběh poskládaný, mohou jej volně svými slovy převyprávět.

PL - trpajzlík Kroužek a Proužek - rozvoj grafomotorikySt-d-dokresli-krouzka-a-prouzka

Přečtěte prosím dětem motivační příběh Proč se Kroužek jmenuje Kroužek. Poté si děti vypracují pracovní list.

PL - Bludiště - medvídek Pú: St-d-bludiste-medvidek-pu

Básničky - Knížka ( výběr ze dvou zvolených) - Basnicky

Písnička - Včelka Mája - Hudebni-vychova

- Příběhy, ať nevyhynou ( poslech, děti se mohou naučit refrém písně) - Hudebni-vychova