Čím cestujeme, kampak asi dojedeme

Mílí rodiče,

jelikož jsme v tuto chvíli nuceni přejít na distanční vzdělávání, tímto Vás žádáme o pomoc při vzdělávání Vašich dětí. Připomínáme, že výuka je pro předškolní děti povinná z důvodu povinného předškolního vzdělávání ( týká se dětí, které jdou letos k zápisu do ZŠ)

Téma týdne: Čím cestujeme, kampak asi dojedeme

+ odkaz na písničku ze včelích medvídků - Já si plavu se svou lodí:

Při procházkách venku můžete s dětmi pozorovat okolí a dopravní prostředky, nakreslit ten, který se  dítěti nejvíc líbí, také určovat a správně pojmenovávat dopravní prostředky...Vyhledávat dopravní prostředky v dětské literatuře, v encyklopediích, na PC..., hrát si na ně doma, venku, na zahradě :-)

Mladší děti Mladsi-deti-geometricke-tvary

Báseň Čím jezdíme do školky

Pro všechny Hledani-kde-se-dopravni-prostredek-pohybuje

Předškoláci a starší deti Prostorova-orientace-prava-a-leva-strana

Pro nejmenší - můžete si i nakreslit na velký papír nebo karton Rikadlo-pro-nejmensi-valcek

Predskolaci-geometricke-tvary-stridani-pozornost

Kresba-kolobezky-s-pomoci-basnicky

Vv-auto

Prv-silnice-a-mosty

Předškoláci povinně:

Báseň - Čím jezdíme do školky Basen-cim-jezdime-do-skolky

Píseň - Já si plavu se svou lodí https://www.karaoketexty.cz/…811

PL(pracovní list) Hledani-pismena A

PL- Mašinka grafomotorika Predskolaci-masinka-grafomotorika

Vybrat si téma -VV- auto  x PrV- Silnice a mosty

Pokud nemáte možnost tisku, můžete si vyzvednout 1x týdně ve školce namnožené, na tel. č. 571 434 080, 775 041 057 dohodneme  čas a den vyzvednutí.

Fotografie  hotových úkolů nebo výrobků můžete posílat na emailovou adresu MŠ, v rámci procházky zanést do poštovní schránky MŠ (u bočního vchodu do kuchyně) nebo předat paní učitelce po znovuotevření školky. Výrobky budeme každý týden vystavovat ve vitríně a v oknech budovy MŠ.V průběhu následujících týdnů, Vám budeme zasílat vzdělávací aktivity a pracovní listy na další témata. Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme.

Pro ispiraci:

Pohybové hry:

Smíchejte se, rozdělte se

Úkol: rychlá reakce na signál, rozlišení barev.
Pomůcky: barevné stuhy 2-5 barev pro všechny děti.
Popis: děti mají stuhy dvou i více barev, (při opakování přidávat další barvy, nejvíce 5). Na pokyn „smíchejte kruhy – červený, zelený…“ se děti co nejrychleji přemístit. Soutěž, který kruh je dříve celý.

Auta na křižovatce

Úkol: procvičit rychlou reakci na barvy: červená, zelená.
Pomůcky: dřevěné kroužky, praporek červený, zelený
Popis: děti mají dřevěný kroužek – volant, na povel vztyčeným praporkem – zeleným – se všechny děti volně pohybují, jakmile se vztyčí praporek – červený – stát tak dlouho, dokud není změna barvy. Učitelka střídá barvy, vyžaduje přesné reakce. Děti se také mohou pohybovat v sedu sunem po hýždích.

Pohybové hry s novinami

Cvičení s novinovou ruličkou

Vzpěrači – Nápodoba zvedání ruličky novin jako při vzpírání činek. – nejprve vzpírání jednou rukou, poté druhou a nakonec oběma.

Předávka – Předávání si ruličky z jedné ruky do druhé, nebo mezi kamarády, tak aby nám nespadly. Můžeme vytvořit předávacího hada, nebo se pokusit podávat si ruličky nohama.

Cvičení s listem novin

Plachtění – Děti vyhazují lehce do vzduchu list papíru a poté ho oběma rukama chytají v různých pozicích – stoj, sed, leh. Můžeme papíry chytat i za chůze nebo běhu.

Dělová koule – Zmačkáme dvojlist novin do kuličky. Jedno dítě z dvojice drží v ruce natažený novinový papír jako terč, a druhé se ho snaží zasáhnout dělovou koulí, poté se vymění.

BYLINKOVÁ TVAROHOVÁ POMAZÁNKA

Odkaz na recept Bylinkovo-tvarohova-pomazanka

POKUSY S VODOU

Vítejte v naší laboratoři! Děláte rádi různé pokusy? A Máte rádi barvičky? V tom případě je tenhle díl přímo pro vás! Nejenom, že si vyzkoušíme bombastické pokusy s vodou Ale také se naučíme i něco nového od známého vědce, doktora Bambuly! Tak co, jdete do toho s námi?

KÁJA A BAMBULÁČEK ☼ - Barevné pokusy s vodou