Záchrana princezny 9. 6. 2022

P1040036 P1040020 P1040015 P1040025

 

 Záchrana princezny Jasmínky, kterou unesl zlý černokněžník

 

Červnové dopoledne 9. 6. 2022 studentky pedagogické školy, které vykonávaly v naší MŠ odbornou praxi, Adélka Kubicová a Terezka Kovaříková, připravily pro děti šipkovanou stezku „Záchrana princezny – Cesta kolem světa“. Děti ve školce čekal dopis: Dobrý den děti. Já, Český král, Vás žádám o pomoc. Zlý černokněžník unesl moji dceru, princeznu Jasmínku, z našeho království a odnesl ji za desatero hor a patero moří, až do dalekého Grónska. Několik udatných rytířů se pokoušelo o její záchranu, ale marně. Bez princezny je naše království smutné. A proto Vás, milé děti, žádám o pomoc. Zachrání děti z mateřské školy Janové naši princeznu? Vysvobodí ji ze zajetí zlého černokněžníka? “ (citace dopisu, který sepsaly praktikantky)

 

Pro záchranu princezny děti prošly celý svět. Díky kouzelný šipkám, jsme zdolávali tisícikilometrové vzdálenosti mezi jednotlivými světadíly. Cestou děti překonávaly překážky, které na ně nastražil zlý černokněžník. Nejprve musely bezpečně přejít přes Pantanal , největší bažinu světa v Brazílii, kde žijí obávaní kajmani. Tato bažina je větší než ČR. Dalším úkolem bylo nepozorovaně přejít skrze teritorium krajty mřížkované. Krajta sice není jedovatá, ale je nejdelší had na světě a má ráda ticho a klid. Poté jsme se díky kouzelným šipkám ocitli na území Indiánů z kmene Apačů. Tady se děti snažily rozluštit hádanky, při kterých uplatnily své znalosti o exotických zvířatech. Naštěstí všechny společně uhádly a od Indiánů za odměnu získaly kouzelný klíč, který jim později pomohl při vysvobozování princezny. Cesta nás náhle zavedla až do Austrálie, kde děti učily létat malé papoušky. Z horkého podnebí Austrálie jsme doputovali do Grónska. Ani tady to nebylo lehké. Vše záviselo na vzájemné spolupráci všech dětí. Musely totiž společně postavit most, přes který mohly bezpečně přejít mezi ledovými stěnami. Podařilo se, a díky tomu jsme se dostali až k černokněžníkovi, kde je čekalo několik uzamknutých komnat. Děti zkoušely, ke kterým dveří kouzelný klíč patří. Za nimi byla totiž naše princezna uvězněna. I s tímto úkolem si děti poradily a princeznu vysvobodily.

Děkujeme praktikantkám za poutavou stezku, kterou pro nás připravily. Užily si ji děti i učitelky. Děti zužitkovaly vědomosti, které ve školce o zvířatech žijících na naší planetě Zemi získaly, na stezce se dozvěděly další zajímavosti ze světa exotických zvířat a ještě více prohloubily přátelství a utužily vzájemnou spolupráci.

 

Text: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka, ve spolupráci s praktikantkami Adélou Kubicovou a Terezou Kovaříkovou

Foto: Bc. Iveta Šimoníková, učitelka

Kalendář