Vystoupení v kavárně 3.3.2023

Dsc_6613Dsc_6624 Dsc_6738 Dsc_6773

V Janové proběhlo setkání seniorů

 

Výbor pro kulturu a sport obce Janová i letos pozval seniory ke společnému posezení s kulturním programem. Jako obvykle úvodní přivítání provedli umělci z opačného věkového spektra, děti z místní mateřské školy.

 

Úvod setkání je setkáním tří, v některých případech dokonce čtyř generací, kdy nejmenší předškoláky doprovází rodiče, kteří jsou zase v řadě případů dětmi těch, pro něž bylo toto pozdně odpolední setkání zorganizováno. Našly se ale i případy, kdy pro nejmenší byly některé přítomné dámy již prababičkami. V této chvíli bývá sál kavárny v Janové možná až přeplněn a u mnozí hosté si chystali záznamová techniku. V předsálí se ozývalo nekonečné štěbetání těch, pro které se kamery žhavily. Na průběh setkání se můžete podívat ve fotogalerii, která je součástí tohoto článku.

 

Všechny hosty, a seniory zvláště, přivítal místostarosta obce a předseda výboru pro kulturu a sport Richard Machalec. Sotva stačil oznámit první vystupující a již musel utíkat ze scény, kde se tlačily děti ze školky přicházející špalírem tleskajících hostů. Začalo vystoupení plné vtipných říkanek, scének nebo i pohádek, jako třeba o Šípkové Růžence. Děti měly pásmo perfektně nacvičené, proto byly uvolněné a samy se svým vystoupením bavily. Z toho všeho pak pramenilo i nadšení diváků, kdy potlesk stíhal potlesk a smích. Výběr písní, básní i choreografii a nácvik provedla, dle svého vlastního vyjádření, sama ředitelka janovské mateřské školy Martina Borsíková Ďurinová. Učitelky pak s dětmi pilně nacvičovaly texty a tak během tří hektických týdnů vzniklo představení, bez přehánění, na vysoké úrovni.

 

Vystoupení dětí vykouzlilo úsměvy na tvářích všem přítomným a dětem je zase vykouzlil Richard Machalec laskonkami vyrobenými jeho ženou Janou a plnou taškou dárků. Za zpěvu dnes již legendární písničky Není nutno, aby bylo přímo veselo… a potlesku všech přítomných odcházely děti jako malí skřítkové ze sálu, aby přenechaly prkna, co znamenají svět, kolegovi harmonikářovi...

Text a foto: Radomír Dolanský

Kalendář