Včelková stezka 25.5.2023

P1050285 P1050286 P1050287 P1050288 Poznáváme hravě s včelkou Kačenkou

 

Ve čtvrtek 25.5. 2023 jsme měli s dětmi stezku za poznáním života včelky. Nebyla to jen tak obyčejná cesta, děti při ní plnily nejen úkoly sportovní, ale především využily získané znalosti z předešlých dnů.

 

Jelikož jsme si celý týden povídali o včeličkách, jejich životu, práci a prospěchu, stezka byla jednou z aktivit, kde jsme si názorně a hravou formou ověřili, zda si děti něco zapamatovaly.

Daná stezka se skládala ze sedmi stanovišť, z nichž každé bylo zcela specifické.

Kupříkladu na prvním si děti poskládaly tělo dané včelky, s obdivem a nadšením jsme pozorovali, jak mezi sebou děti komunikují a předávají si získané vědomosti.

Za zmínku stojí také stanoviště s různými zvířaty, kde jsme se dozvěděli, kteří jsou opravdoví nepřátelé včel, a proč tomu tak je.

Poslední stanoviště, které bych chtěla zmínit je dle mého to nejdůležitější. Zněním daného úkolu byla správná zdravotní pomoc v případě bodnutí včelkou. Při zvoleném zadání mě nejen překvapilo, že mnohé děti znaly odpověď na danou otázku, ale také ji doplnily o starší rady svým babiček a dědečků. Na závěr stezky byla připravena pro děti odměna, kterou si ale musely najít pomocí včelí hádanky.

 

I když byla příprava stezky pro mě dost náročná, jsem ráda, že jsem ji dětem připravila, nejen že se děti při plnění úkolů krásně bavily, ale také jsme se hravou a zábavnou formou přiučili něco zajímavého o včelím životě.

 

 

 

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Foto: Markéta Fuchsová, učitelka MŠ Janová

Kalendář