Učení venku a housenka Jolana - jaro 2022

P1030917 P1030924

 

UČENÍ VENKU A HOUSENKA JOLANKA

Bylo jaro všechno krásně vonělo, ptáci zpívali, ale nejen venku, ale i ve školce jsme si o tomto nejkrásnějším období povídali. Společně jsme se učili kytičky pomocí obrázků , ale i přírody, kdy děti s radostí nalézaly nové druhy květin i malé drobné živočichy. Pro děti jsme si přichystali hned několik aktivit, které jsme se snažili ve větší míře přesunout do venkovního prostředí. Naštěstí k nám bylo počasí příznivé, a tak většina prožitkového učení se uskutečnila na louce. Musím zmínit jednu tvořivou aktivitu, tedy přírodní rámeček, při které si děti vyzkoušely týmovou spolupráci i hravého ducha.

 

A protože i dramatická výchova je nedílnou součástí výchovy dětí ve školce, nabízela se pohádka o housence Jolance. Děti si při pohádce nejen zaskotačily na písničku o berušce, proletěly se s čmelákem, ale také pomohly housence se zakuklit pomocí lékařských obvazů. Po samotné pohádce si děti zatančily motýlí písničku, při které se na chvíli staly motýlky. Na závěr byla pro ně nachystána tvořivá činnost v podobě barevné housenky , při níž si procvičily jemnou motoriku i barvy.

Připravená divadelní aktivita dětské publikum velmi zaujala, nejen obsahem, ale i pestrostí aktivit do ní zapojených. Dokonce se při příběhu naučily, jak se z housenky stane motýl.

Na závěr bych chtěla dodat, že právě učení hrou, prožitkem je pro děti nejen zábavné a hravé, ale také se při něm naučí mnohem více a odnesou si i nezapomenutelné zážitky.

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ

Foto: Bc Iveta Šimoníková, učitelka MŠ

 

Kalendář