Robotohraní v místní knihovně12. 1. 2023

P1040556P1040561 P1040562 P1040564

 

HRAJEME SI S ROBOTY

Ve čtvrtek 12.1. 2023 nás čekala v místní knihovně vzácná návstěva, která nám všem předvedla, co dokáže moderní technika. Pozvaná odbornice na hravé technologie Petra Románková představila dětem hned několik hraček, které měly mnoho zajímavých funkcí. Daná beseda byla připravena nejen pro děti, ale hlavně inspirací pro pedagogy, abychom se naučili využívat digitální hry a pomůcky co nejlépe.

Nejdříve se děti seznámily s robotem včelka. Následně byly rozděleny do různých skupin, podle toho k jakému barevnému plánku si přisedly. Poté se seznámily ještě blíže s již zmíněným robotem. Vzhledem k tomu, že daných plánků bylo hned několik, a také byly různě tématicky zaměřeny, daná aktivita tak zaujala širokou škálu dětí.

Další zajímavou hračkou, která byla předvedena, byl inteligentní robot botley, který je již součástí hraček v naší školce. Dané činnosti s robotem byly tak o to zajímavější pro děti, jelikož vidina hry ve školce byla pro mnohé dost lákavá. Nesmím také opomenout robotickou lišku, která je nejen hračkou orientační, ale také velmi komunikační. Při dané hře mohou děti plně rozvinout svou fantazii při volném vykládánííběhů cestičky dané lištičky.

Na závěr bych chtěla dodat, že i když nejsem příliš zastáncem moderní techniky, tak zvolené robotické hračky mě osobně velmi zaujaly. A už nyní se těším na další robotohraní, které nás již brzy čeká. Utužíme si tak více získané vědomosti a obohatíme se o spoustu nových rad a zkušeností s digitální technikou. Moderní doba holt žene kupředu, a proto je důležité, abychom i my stále více inovovali, učili se nové věci a předávali je mladší generaci.

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Foto: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Kalendář