Příšerkový den 8.2.2023

P1040829 P1040825 P1040831 P1040844

Hrajeme si tvoříme, příšerek se nebojíme...

Začátek února byl v naší školce ve znamení Příšerek s.r.o.

Děti si, za pomoci paní ředitelky Martinky a školní asistentky Alenky, vyrobily krásně příííšerkovskááá trika, ve kterých strávily celý den a dál tvořily malé příšerky z papírových krabiček, hrály přehazovanou, soutěžily s lanem, kruhy, ale taky krabičkové příšerky hezky a s velkou opatrností nakrmily lžící skleněnými kuličkami.

S nadšením a rozzářenýma očima jsme přivítali milou návštěvu. Přiletělo za námi strašidélko Emílek, které vykouzlilo úsměv na nejedné dětské tvářičce. Je víc než jisté , že se u nás na nějaký čas zabydlí a bude si s dětmi užívat nejenom čas cvičení, ale bude společník i u her a vzdělávacích aktivit.

Vydařený Den příšerek si děti náramně užily a určitě si nové kamarády, které si samy vyrobily , ještě pár dnů budou zvesela užívat. Už teď víme, že i vlastnoručně vyrobené kostýmy využijeme a to už následující týden, když se budeme chtít na chvíli vžit do života bacilů. K autentičnosti tentokrát využijeme také obličejové barvy. To nás ani rodiče nepoznají, chi, chi… Celý týden bude věnován našemu tělu, zdraví a prevence. Budeme se učit co dělat a jak se o sebe starat, abychom neonemocněli a byli plní síly, těšili se pevnému zdraví.

Děkujeme maminkám, že v šatníku svých zlatíček našly staré tričko a dopřály jim radost z tvoření a vyrábění kostýmu. Některé přinesly i triček více, kdyby bylo potřeba pro kamarády.

Jsme vděční za šikovné maminky a tatínky, se kterými máme krásnou spolupráci.

Text: Alena Gavendová, školní asistentka

Foto: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka, Markéta Spurná, vedoucí školní jídelny

Kalendář