Predátoři útočí - beseda s myslivcem 17. 5. 2024

P1060550 P1060552 P1060553 P1060555 P1060556 P1060557

Predátoři útočí...

Nejenom zvíře velkého vzrůstu, ale i malá, roztomilá stvoření jsou v přírodě predátory a je doslova nutné před nimi chránit naše domácí mazlíčky, či hospodářská zvířata.

17.5.2024 nás v mateřské škole navštívil myslivec, pan Michal Tkáč, který děti s těmito nejznámějšími živočichy seznámil.

Ikdyž podle obrázků děti kunu poznaly, dozvěděly se o ní spoustu nových informací. Nejenom co má ráda k snědku a kde přebývá, ale i že máme dva druhy, skalní a lesní.

Lasička-kolčava a hranostaj. Další nové, velmi poučné poznání. Teď už dokonce víme, že pláště králů zdobily kožešinové límce ze zimní srsti lasice hranostaje.

Na kožíšky těcho dvou mrštných tvorů si dětí mohly i sáhnout. Zjistily tak, jak hebounkou srst mají. Byla to velmi příjemná relaxační část zakomponovaná do zajímavého výkladu.

Že mezi predátory patří i liška, jezevec, čí tchoř, patřilo k další části besedy, která byla mimo jiné spojená i s mini testem paměti. Děti odpovídaly na otázky p. Tkáče. Ukázalo se, že si zapamatovaly hodně. Byly pozorné a domů si tak odnesly nejenom sladkou odměnu a nové poznatky o lesní zvěři, ale i ponaučení, jak se chovat v případě nálezu zraněného, či opuštěného zvířete.

Panu Tkáčovi děkujeme za velmi poučné a zajímavé vyprávění. Těšíme se na další setkání!

 

Text a foto: Alena Gavendová

 

Kalendář