Pohádkové harašení 9. 10. 2023

P1050774 P1050763

 Pohadkove-hastereni-2 P1050783

Pohádkové hašteření

Tak zní uskupení krátkých pohádek, se kterými do naší školky dne 9.10.2023 opět zavítal amatérský loutkový soubor Bublanina. Divadelnice Barbora Dohnálková a Kateřina Davidová nás vtáhly do světa zvířátek všeho druhu. Mohli jsme se seznámit s vránami, žábou, myškou, pštrosem, lvem, vytahovací sovičkou, medvídkem a dalšími. Loutkoherečky využívaly k představení divadelní náčiní, kulisy a sympatické loutky ve všech možných podobách (všeho druhu), včetně divadelnic samotných. Velkým zážitkem bylo zapojení dětí do dějů (příběhů). Pohádky byly veselé, s ponaučením, zahrané s péčí a vtipem. Nechyběly ani písničky a říkanky. Svým živým a procítěným projevem divadelnice upoutaly pozornost dětí po celou dobu představení. Zeptaly jsme se tedy dětí, která pohádka se jim nejvíce líbila a proč.

Stelinka: ,, Nejvíc se mi líbila pohádka o medvídkovi, když šťouchal do tygra.“

Eliška: ,, Legrační byla pohádka o sově, která se vytahovala a říkala o sobě, že je nejchytřejší ze všech sov.“

Největší zážitek měl ale zcela jistě Kubík, který na dotaz, co bylo na představení největší legrace, odpověděl: ,, Největší sranda byla, když mě chtěl sníst lev.“

Loutkový soubor Bublanina zkrátka ví, jak diváka upoutat. Jejich Pohádkové hašteření slavilo v naší mateřince velký úspěch, který byl náležitě oceněn potleskem. Věříme, že jsme se neviděli naposledy. Děkujeme za návštěvu.

Text a foto: Pavla Sichová, asistentka pedagoga MŠ Janová

Kalendář