Mikuláš 06.12.2022

P1040445 P1040450 P1040468 P1040485

Mik miku, mik miku, Mikuláš …

Tak jako každý rok i letos, v tento adventní čas k nám do Mateřské školy zavítala vzácná, všemi očekávaná návštěva – Mikuláš, anděl a čert, aby se na vlastní oči přesvědčili, jak jsou děti hodné, anebo zlobivé? Děti i zaměstnanci mateřské školy se pro dnešní den proměnili na andílky.

Čekání jsme si zpříjemnili výrobou vánočky, na kterou těsto přichystala a v troubě upekla paní kuchařka Maruška Olšáková. Paní učitelka Markétka se staršími dětmi upletla vánočku, se kterou jsme soutěžili na jarmarku. Ostatní děti s paní učitelkou Alenkou a s paní ředitelkou Martinkou tvořily dobroty na prodej. Děti si těsto samy vážily na opravdové váze, poté z něj tvořily rohlíčky, šneky a jiné tvary, potíraly vajíčkem a připravily tak k pečení na Vánoční jarmark. Paní učitelka Kačenka vše dokumentovala, abychom měli pěknou vzpomínku.

Pro vzácné hosty paní učitelky s dětmi nacvičily pásmo básniček a písniček a v andělském duchu je zazpívaly a zarecitovaly. Mikuláš přednesl vzkaz z pekel a po slibu nápravy děti za krásné vystoupení pochválil, společně s milým andělem a hodným čertem rozdal dárečky. Neopomněli ani paní učitelky, paní kuchařku a paní vedoucí stravování, které si za celoroční práci s dětmi odměnu určitě také zaslouží.

Velké poděkování patří spravedlivému Mikuláši Pavlu Hromadovi, milému andělovi Ludmile Filákové a v neposlední řadě hodnému čertovi „Bertíkovi“ Jaromíru Zbrankovi. Děti byly ze sladkostí a dárečků, které věnoval místní Klub turistů, nadšené a rády slíbily, že se budou snažit nezlobit a už teď se na příští vzácnou mikulášskou návštěvu moc těší.

Text: Alena Gavendová , školní asistentka MŠ

Foto: Alena Gavendová a Kateřina Václavíková, školní asistentka a učitelka MŠ

Kalendář