MDD se školkou 1. 6. 2022

 P1030982 P1030977

P1030940 P1030992

DEN DĚTÍ S TVAREČKY

Dne 1.6.2022 se uskutečnil v naší školce den dětí s tvarečky (geometrickými tvary). Děti měly tak možnost si užít nejen dopoledne, ale také i odpoledne plné her a zábavy. Při příchodu do třídy si mohly všimnout nazdobené místnosti, která poutala veselými barvami i pohádkovými bytostmi. Připravený program lákal pohybovými hrami, které byly zaměřeny nejen na pohyb, ale i spolupráci a především legraci. Za zmínku stojí dětmi oblíbená hra židličková, při které se soutěžní duch nesl celou třídou. Za novější hru lze považovat tzv. oblékačku, která byla spojená především s fantazií a spoluprací jednotlivých skupin. Ale nejen hry, ale také tvoření u stolečku bylo pro děti velmi lákavé, jelikož si mohly vytvořit krásný obraz klauna a dozdobit si jej různými tvary.

Po ranních volnějších hrách byly připraveny tři soutěžní disciplíny, které byly oceněny medailemi za mladší i starší osazenstvo. První byla soutěž o nejlepšího zpěváka, dále následoval nejlepší tanečník, a v neposlední řadě nejlepší stavitel. Všechny děti si dané soutěže užívaly a s velkým odhodláním k nim také přistupovaly.

Vrcholem dne byly pak připraveny čtyři stanoviště, z nichž dvě se nesly ve sportovním duchu a zbylé dvě byly spíše klidové. Za každé stanoviště děti obdržely značku daného tvaru na náramkové hodinky, které obdržely před samotným začátkem.

Na závěr bych chtěla dodat, že to nejdůležitější období v životě, ze kterého si neseme nejvíc je právě dětství. Z něho nám naskakují nezapomenutelné okamžiky, a právě proto se snažíme připravovat dětem ty nejkrásnější vzpomínky.

Nakonec mi dovolte malý citát: „Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže být ani dospělým.“ Charlie Chaplin.

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ

Foto: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka MŠ, Bc. Iveta Šimoníková, učitelka MŠ

Kalendář