Lyžáček 31. 1. - 4. 2. 2022

Img_20220202_084519Img_20220202_100416

Děti se se školkou učí lyžovat

První týden v únoru jsme s několika dětmi absolvovaly pětidenní speciální výjezdový kurz lyžování pro MŠ. Každé rána nás vyzvedl autobus u Obecního úřadu a spolu s MŠ OHRADA VSETÍN a MŠ VELKÉ KARLOVICE zavezl do SKI AREÁLU RAZULA VELKÉ KARLOVICE.

Tuto aktivitu jsme organizovaly prvně, tudíž jsme netušily, co přesně nás čeká. Pro děti bylo připraveno zázemí ve vytápěných unimobuňkách. Zde jsme spolu s instruktory děti ustrojili a byl tu prostor i pro občerstvení v podobě svačinky a pitného režimu.

Musím přiznat, že první den byl pro všechny poněkud náročný z pohledu organizačních věcí. Ale po vzájemné konzultaci s vedením a instruktory, byly další dny skvěle organizovány.

Ráno na Razule vždy začínalo rozcvičkou pod vedení instruktorů. Poté byly děti rozděleny do malých skupinek, cca 6 dětí na jednoho instruktora, vždy podle aktuální lyžařské dovednosti.

Mnoho dětí stálo na lyžích prvně a sledovat jejich pokrok den po dni bylo úžasné. Co vše se tedy naučily? Už jen to, obout si lyžařské boty a nazout lyže je poměrně náročné, a to byl teprve začátek. Učily se pohybovat na lyžích, správný postoj, jak padat, vstát, zatáčet, zastavit a taky pohyb na vleku.

To vše děti předvedly svým rodičům a blízkým v poslední den kurzu a bylo to krásné ukončení. Komentované jízdy přímo na svahu doprovázelo mohutné povzbuzování plné emocí a radosti. Děti byly odměněni medailí, diplomem, hrníčkem a voucherem na vstup do bazénů Wellness Horal, ale především radostí a úsměvem.

Děti si užily nejen tento den, ale i celý týden. Už jen jízda autobusem byla pro ně zážitkem. Přestože to bylo pro všechny náročné, shodly jsme se s dětmi, že bychom si pobyt v areálu prodloužily o další týden. Bohužel to nebylo možné, tak nezbývá než se těšit na další ročník.

Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a jak jsem již řekla rodičům, tento týden strávený s dětmi byl pro mě osobně odměnou. Blahopřeji dětem za jejich skvělé výkony, kolegyním z výše jmenovaných MŠ za kolegialitu, a instruktorům za jejich profesionalitu. Byl to hodnotně strávený čas.

 

 

Text a foto: Bc. Iveta Šimoníková, učitelka MŠ

 


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář