Lyžáček 30.1.2023 - 3.2.2023

P1040734  P1040774 P1040779 P1040786 P1040789 P1040801

Děti se školkou se opět učí lyžovat

Pro velký úspěch a zájem dětí i rodičů jsme se i letos zúčastnili lyžařského kurzu ve Velkých Karlovicích. Na přelomu ledna a února jsme s dětmi absolvovali pětidenní výjezdový kurz lyžování pro MŠ. Každé ráno nás vyzvedl autobus u Obecního úřadu a spolu s MŠ Ohrada Vsetín zavezl do SKI AREÁLU RAZULA VELKÉ KARLOVICE, kde jsme se mohli těšit z bohaté sněhové nadílky.

Některé děti už věděly, co nás čeká. Hned první den nás však čekalo příjemné překvapení. Děti, rozdělené do několika skupin podle své fyzické zdatnosti, dostaly zvířátkové rozlišovací pokrývky na přilby. A tak se letos pohybovaly na svahu malí roztomilí medvídci, zajíčci, ovečky, berušky, včeličky a během týdne se ti horlivější a zapálenější sportovci převtělili i do několika zvířátek. Pro děti bylo opět připraveno zázemí ve vytápěných unimobuňkách s teplým čajem. Zde jsme měli prostor se ustrojit, odpočinout a nasvačit se.

Organizace byla kvalitnější než předcházející rok. Spolupráce instruktorů s pedagogy probíhala na velmi vysoké úrovni.

Každý den jsme začínali rozcvičkou pod vedení instruktorů. Poté jsme děti rozdělili do menších zvířecích skupin, vždy podle aktuální lyžařské dovednosti.

Mnoho dětí stálo na lyžích prvně a sledovat jejich pokrok den po dni bylo úžasné. Děti nás všechny mile překvapily. Všechny, včetně začátečníků se naučily pohybovat na lyžích, zastavit,správný postoj, jak padat, vstát, zatáčet, pohybovat se na pásu i na vleku. Získaly si tím velkou pochvalu jak od intruktorů a pedagogů, tak také od dojatých rodičů, kteří se poslední den kurzu mohly přejet na své šikovné potomky podívat a zúčastnit se slavnostního ukončení lyžařského kurzu předáním diplomů, medailí.

Závěrečné jízdy přímo na svahu vtipně komentoval jeden z oblíbených instruktorů a nechyběl ani maskot Razulák, který se mezi dětmi pohyboval, povzbuzoval a pózoval na památeční fotografie. V upomínku si ze svahu ještě každý malý sportovec odnesl voucher na vstup do bazénů Wellness Horal a letní žabky.

Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci. Instruktorům smekám za jejich profesionální nasazení,Pro nemoc paní učitelky a pokračování neschopnosti práce paní kuchařky byl tento týden náročný. Velké poděkování patří paní učitelce Markétce Fuchsové, asistence Alence Gavendové, vedoucí stravování Markétce Spurné a zastupující kuchařce paní Ludmile Václavíkové, která nás už po několikáté zachránila před hladem. Děkuji za možnost absolvovat s dětmi Lyžáček od začátku až dokonce a moci tak vidět pokroky, přímo skoky, které děti na svahu předváděly. Blahopřeji dětem za jejich skvělé výkony a už se těšíme na příští zimu.

 

 

Text a foto: Martina Borsíková, ředitelka MŠ

 

 

 

 

Kalendář