Ledové království 24. 1. 2024

P1060257 P1060266 P1060270 P1060273 P1060284

Ledové království...

24.1. se naše školka zahalila do ledového kabátu. Ráno děti přivítala královna našeho Ledového království, paní ředitelka Martinka, která měla pro malé zmrzlíky připravené hry a aktivity plné sněhových vloček.

Taky v kuchyni se dnes děly věci. Paní kuchařka vykouzlila krásnou, sněhovou svačinku, na které si malí rampoušci moc pochutnali a posilnili se na další zábavu, která nás v tento den ještě čekala.

Počasí venku bylo nejenom ledové, ale i deštivé, tak jsme se na cestu k záchraně lesa víly Jovánky vydali cestou necestou uvnitř školky.

Do Ledového království hodné čarodějky, která naši víle Jovánce pomůže přemoct zlého černokněžníka, před kterým Jovánka utekla ze svého šťtastného lesa, museli malí pomocníčci překonat nelehké překážky. Ty na ně čekaly v království Sněhové koule, v království Červené kostky, ale taky v království Hopsahejsa. Všichni se na cestu vydali s odhodláním Jovánce pomoct a díky odvaze a zručnosti se jim zlého černokněžníka společně podařilo zmrazit kouzelnými vločkami, které za odměnu, že cestu a úkoly zvládli, od hodné čarodějky dostali. Ze zamrzlého černokněžníka se, díky kouzlu kouzelných vloček, stala krásná velká vločka, která každý rok šťastný les víly Jovánky přikryje sněhovou nadílkou a uloží ho k zimnímu spánku.

Celý den jsme si v ledovém království náramně užili a těšíme se na další, společně strávený čas, tentokrát třeba... sněhulákový?

Napsala: Alena Gavendová

Foto: Markéta Spurná, Alena Gavendová

Kalendář