Karneval 24.1.2023

P1040583 P1040632 P1040648 P1040640 P1040651 P1040685 P1040694 P1040700

Nazdobíme velký sál, zavítal k nám karneval

V úterý 24.1.2023 se dveře naši školky otevřely všem pohádkovým bytostem. Červenou Karkulku, princeznu a prince, Harryho Pottera, Sněhurku a krále, všechny krásné jednorožce a milou Minnie Mouse přivítali Pat s Matem a pejsek s kočičkou, kteří pro pohádkové bytosti měli přichystané soutěže a scénky, při kterých nebylo o smích a veselou náladu nouze.

Nešikové, ale zároveň velicí kutilové, Pat a Mat (Martina Borsíková a Alena Gavendová) stavěli garáž, kterou se jim podařilo nechtěně zbourat. Pejsek a kočička (Markéta Fuchsová a Kateřina Václavíková) s dětmi zase vařili dort, který bohužel nebyl k jídlu. U obou scének se děti jak nasmály, tak i do stavění a vaření zapojily. Tematické soutěže připravené Patem, Matem, pejskem a kočičkou, byly odměňovány zdravými pamlsky, které dětem moc chutnaly a rády se do všech disciplín zapojovaly. Paní kuchařka ke karnevalové atmosféře přispěla veselou, klaunskou svačinkou, kterou se děti posílily k dalším aktivitám.

Velké finále nastalo při hledání pokladu, který u nás zapomněli piráti. Pohádkové bytosti prohledaly každý kout až nakonec poklad, za velkého jásotu a nadšení, našly. Překvapení a radost byly ještě větší když ho otevřely a zjistily, že je v něm krásná společenská hra Čarodějná kuchyně krasohledy a pro každého i dobrůtka, která byla sladkou tečkou za krásným dnem.

Už teď se všichni na další karneval moc těšíme a věříme, že si ho s radostí a veselou náladou zase hezky užijeme! A abychom nemuseli čekat tak dlouho, vymyslíme pro děti v blízké době veselý den v převlecích či kostýmech už velmi brzy. A tentokrát si je i ve školce společně vyhotovíme.

Text: Alena Gavendová, školní asistentka

Foto: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka, Markéta Fuchsová, asistent pedagoga a Alena Gavendová, školní asistentka

Kalendář