Jako rybky ve vodě - sportovní den s VHK 13.6.2023

P1050490 P1050496 P1050504 P1050513  

Jako rybky ve vodě...

V úterý, 13.6.2023 k nám zavítali vzácní hosté z VHK Vsetín, trenéři Jan Dědek a Tomáš Frolo, se kterými jsme strávili čas venku, na hřišti u naší školky.

Tam měli pánové přichystané soutěže nejenom s barevnými kruhy, mezi kterými děti proplouvaly jako rybky, ale i s míčky, které třeba jako malé žabky sbíraly do svých rybníčků. I v dalších disciplínách se děti cítily jako rybky ve vodě a pobyt na hřišti si užívaly.

Všechny aktivity probíhaly ve sportovním duchu, podpořené nejenom profesionálním přístupem trenérů, ale i fanděním a jásotem dětí samotných. Sportování jsme prokládali pitným režimem, i neplánovaným sledováním slimáků, žížal a mravenců, které k malým dětem a pobytu venku nerozlučně patří.

Na závěr našeho setkání jsme si povídali o sportovních zájmech dětí. Taky o bruslení a hokeji, o možnostech návštěv ledové plochy, kde jsou pro děti k zapůjčení jak brusle, tak helma. Pod profesionálním dozorem se pak můžou učit dodržování pravidel chování na ledě a jak správně bruslit.

Děti si pány trenéry moc užily. Budeme se těšit na další setkání, třeba v jiném ročním období a na, právě zmiňované, ledové ploše!

 

Text a foto: Alena Gavendová, š.a.

 

Kalendář