Drumbeny - Barevný les 30.3.2023

P1050058P1050063 P1050068 P1050067

HRAJEME SI S DRUMBENY

 

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 k nám do školky zavítala hudební lektorka, která nám všem nejen přivezla ukázat pro nás nové hudební nástroje, tedy drumbeny, ale také jsme si na ně i krásně zahráli.

 

Nejdříve jsme se seznámili s již zmíněnými nástroji. Postupně jsme si vyzkoušeli hned několik technik hraní. Drumbeny se lišily nejen velikostí, ale i barevným provedením. A jelikož jich bylo ve třídě hned několik druhů, každý si tak mohl daný drumben pořádně osahat. Drumbeny se lišily nejen velikostí, ale i barevným provedením.

 

Také jsme si říkali i různá říkadla. Za zmínku stojí, kupříkladu říkanka prší, prší, jen se leje, kterou děti sice znaly, ale v této nezvyklé podobě, získala daná skladba u dětí mnohem větší zájem. Dalším zajímavým cvičením byly představy spojené s deštěm, kdy jsme pomocí různých rytmů znázorňovali dešťové kapky, silný déšť i hromy. Po každém hudebním cvičení byla i malá vsuvka na protažení prstíků i zápěstí, která byla motivována pavoučkem.

 

Mezi hudební cvičení byla zařazena i malá pohybová chvilka, při které děti plně zapojily svou fantazii a představivost, když hledaly zvířátka uvnitř stromů, které představovaly poskládané drumbeny. Daná aktivita děti velmi zaujala a zároveň jsme se při ní všichni i krásně pobavili.

 

Po pohybové chvilce jsme si rozebrali drumbeny a každý se se svým vyvoleným nástrojem opět usadil na své místo. Dále jsme si opět vesele a hravě vyzkoušeli ještě řadu zajímavých a nevšedních rytmických cvičení.

 

Nakonec jsme se s paní lektorkou rozloučili, ukázkou společné písně Objímám tě matičko země a za zvuku hudby jsme tak krásně zakončili hudební a poučnou besedu.

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Foto: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

 

Kalendář