Divadlo Bublanina - Není liška jako liška 27.2.2023

P1040974 P1040978 P1040982 P1040985

Není liška, jako liška

S tímto názvem vystoupení k nám v pondělí, 27.3.2023, zavítalo divadélko Bublanina. Dvě dámy a jejich rekvizity očima hltaly nejenom děti, ale i paní učitelky. Zpracování pěti pohádek, jejichž hlavním tématem, jak z názvu vyplývá, byla liška, bylo okouzlující a vtipné zároveň. Žádná bránice nezůstala v klidu. Děti byly do děje vtaženy a divadlo si náramně užily.

Divadélku Bublanina moc děkujeme za návštěvu.

Nelinka poprosila paní ředitelku za všechny předškoláky, kteří po prázdninách zahájí školní docházku v ZŠ: „Paní ředitelko, ať přijedou ještě aspoň jednou než odejdeme do školy. Prosíííím.“

Paní ředitelka nelenila a již domluvila další návštěvu divadla. Tentokrát se děti mohou těšit na interaktivní detektivní jarní pohádku, ve které budou všechny děti pomáhat. S čím a komu, to ještě nevíme, ale už se moooooooc těšíme, v květnu se to dozvíme.

Paní ředitelka má rozjednaný projektový den spojený s výrobou maňásků a dramatizací dětem blízkých scének. Realizaci můžeme očekávat na podzim.

Ředitelka: „Paní divadelnice jsou velkou inspirací pro nás pedagogy, jak lze s jednoduchými, vlastnoručně vyrobenými rekvizitami, s důvtipem a vtipem zpracovat krátký příběh nebo známou pohádku. Smekáme umělkyním a vážíme si, že za námi jezdí, i když si v naší malé mateřské škole moc nevydělají. Děkujeme za vstřícnost a symbolické vstupné. “

 

Text: Alena Gavendová, školní asistentka

Foto: Markéta Fuchsová, asistentka pedagoga

Kalendář