Divadlo Bublanina - Co se děje v trávě 9.5.2023

P1050256 P1050254 P1050261 P1050259

PŘIJELO K NÁM DIVADLO

 

V úterý 9.5. 2023 k nám do školky zavítalo divadlo Bublanina. Tentokrát přijela pouze jedna divadelnice, která nás ale dokázala natolik okouzlit hravým představením, že nám to ani nevadilo.

Paní divadelnice zahrála detektivní pohádku ,, Kdo bydlí v trávě” , kde představila hned několik malých příběhů těchto drobných tvorečků. První příběh nesl název: ,,Jak zajíček zapomněl, co ztratil”. Děti postupně hádaly, co by to mohlo být a nakonec jsme společně přišli na to, že to byla dobrá nálada. Následoval příběh o šnečkovi, který byl spojen i s malou hudební vsuvkou v podání krásné ukolébavky. Dále byla pohádka o broučcích, kteří si přály květinovou zahrádku. Poté byl příběh o kuřátku a sluníčku, při níž si děti zahrály hru na tělo a postupně představovaly deštový orchestr.

Nakonec následoval příběh o čmelákovi, který si rád hrál. Během celého divadla jsme společně s dětmi hledali fiktivní berušku, která se paní divadelnici ztratila. Děti tak krásně mohly rozvinout svou fantazii i představivost. Poté jsme obdrželi zpáteční adresu pro již zmíněnou berušku, kdybychom ji náhodou nalezli.

Na samotný závěr bych chtěla dodat, že i když je divadlo Bublanina dlouholetým návštěvníkem v naší školce, vždy nás všechny překvapí svou kreativitou a nezapomenutelnými příběhy. Již nyní se těšíme na další představení plné humoru, písniček a zamotaných pohádek.

 

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Foto: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

 

Kalendář