Den Země na Vsetíně 21.4.2023

P1050185 P1050153 P1050161 P1050165 P1050172 P1050180 Poznej přírodu, poznáš jak jí pomoci

 

Celý předcházející týden před Dnem Země v MŠ Janová se děti zabývaly tématem o naší planetě Zemi a o ekologii, co může každý z nás pro planetu udělat. Vyzkoušely si sběr odpadu kolem cyklostezky a nestačily se divit – za chvilku měly 2 pytle nasbírané.

 

Letos 21. dubna se ve Vsetíně v Panské zahradě konal Den Země, tentokráte tématem bylo „Poznej přírodu, poznáš, jak jí pomoci“.

 

Této akce se zúčastnili i předškoláci z MŠ Janová. Po příjemné cestě vlakem se těšili na pestrý program plný aktivit.

Nejdříve jsme využili volného prostoru u vození na raftu pomocí lidského pohonu (pádlování), dětem se tato aktivita líbila. Následně jsme se u jiných stánků vrátili do doby bez vytváření velkého množství odpadu na mini jarmarku tradičních řemesel. Děti si vyzkoušely paličkování – neboli výrobu krajek. Zde bylo velké překvapení pro paní učitelku, že se o tuto aktivitu zajímali hlavně kluci, kterým to šlo výborně.

Dále si děti vyřezávaly pilkou lístečky nebo srdíčka ze dřeva, holky samozřejmě nezaostávaly za klukama. Prohlédli jsme si a pohráli s dřevěnými hračkami. Také si děti pomalovaly plátěné pytlíky, aby mohly jimi nahradit plastové.

 

Následně jsme šli odreagovat se, zabubnovat do místního altánku. Ke skautům do parku jsme šli si vyzkoušet pohybovou činnost, jako je chození po slack-lině a pohybovou hru na lišky, také třízení odpadu a malování na kameny.

Celé dopoledne uběhlo rychle a nestačili jsme si projít všechny aktivity. Nicméně počasí nám vyšlo krásné a děti byly nadšené i z toho, co stihly.

 

Lidé konající Den Země chcou upozornit na nemoci, kterými trpí naše planeta, a společně se učit, a hledat jednoduché prostředky, kterými může pomoci každý z nás. Děkujeme za uvědomování a tvoření pro děti.

 

Text a foto: Markéta Fuchsová, učitelka MŠ

Kalendář