Den Země 22.4. 2024

P1060452 P1060458

Matičko Země, sílu nám dej...

Na 22. dubna připadá Den Země.

My tento svátek neslavíme pouze v tento den, ale planety Země si vážíme stále. Třídíme odpad, recyklujeme, šetříme papírem, vodou a elektrickou energií, jíme zdravá jídla, která si někdy i sami připravíme z plodů naší zahrádky. Sportujeme, chováme se k sobě slušně a hlavně se smějeme, aby nám na Zemi bylo veselo a byli jsme šťastní.

Ve středu, 24.4. jsme zachránili malou lípu, která vyrůstala v nevhodných podmínkách pod mostem. Společně jsme ji vykopali a zasadili na slunné místo u Bečvy. Všichni věříme, že ji matička Země přijme a dá ji sílu začít žít na místě plném slunce a vláhy.

I na zahradu jsme si zasadili keř, dobrůtku plnou vitamínů. Rybíz nás v budoucnu nejenom osvěží, ale dá ze sebe našim tělům jenom to nejlepší.

Ve čtvrtek, 25.4. jsme se s předškoláky vydali na exkurzi do sběrného dvora na Vsetíně. Tam nás přivítal pan Jurečka, který dětem velmi hezky vysvětlil proč je dobré odpad třídit. Bezpečně nás provedl areálem, ukázal velké kontejnery, ve kterých skončilo spoustu věcí, které již dosloužily a jsou připraveny k recyklaci. Našly se ale i takové, které zatím recyklovat nelze a končí, bohužel, na skládkách. Teď už víme, že recyklovatelný materiál má svoji značku. Děti taky byly upozorněny na nebezpečí, které hrozí u některých vyhozených věcí jako jsou např. zářivky či monitory. P. Jurečkovi jsme za výklad poděkovali, rozloučili se a vydali na zpáteční cestu.Počasí nám, napříč předpovědi, přálo. Nabízelo se zbytek času strávit na dětském hřišti, čímž jsme ukončili sice krátký, ale poučný výlet plný nejenom nových informací, ale i legrace a smíchu.

My, jako učitelky, pevně věříme, že tyto informace a celkový přístup k přírodě, jaký v naší mateřské škole preferujeme, v dětech zanechá stopu a budou se ve svém životě snažit dělat všechno proto, aby žily na krásné a zdravé planetě Země.

Text a foto: Alena Gavendová

Kalendář