Den pohybu ke zdraví 10. 5. 2024

P1060521 P1060526 P1060527 P1060531 P1060540 P1060520 P1060517P1060544

 

Den pohybu ke zdraví, to nás baví...

10. května bylo tento rok v pátek. Sluníčko svítilo, vzduch byl chladný, takže počasí jak vyšité na turistický pochod! Na hlavu kšiltovku, která nás ochrání před sluníčkem, na záda batůžek s pitím a dobrůtkou na posilněnou, obout vhodné boty a můžeme vyrazit. Tentokrát s námi vyrazila i naše malá víla Jována.

Cílem výšlapu byla farma v Janové. Cestou jsme ovšem nemohli obejít hřiště, na kterém jsme názvu Dne pohybu vzali zadostiučinění a pořádně si nejenom zasportovali, ale i si vyhráli na houpačkách, skluzavce, či průlezkách.

Návštěva farmy byla velmi zajímavá. Jako první nás přivítal pštros, který se nám předvedl v celé svojí kráse. Zástupce největšího žijícího nelétavého ptáka vystřídali, ve dvou voliérách žijící, ptáčci menšího vzrůstu. Viděli jsme kachnu, hrdličku, papoušky, andulky a agapornisy. Až nám oči přecházely z barevné palety jejich peří. Vzhledem k tomu, že se nám výprava na farmu moc líbila, je možné, že tam ještě někdy zavítáme se podívat, jak se ptáčkům vede a jestli třeba nepřibyly nové přírůstky. Před odchodem nás potěšil jeden ze zaměstnanců, který dětem daroval malou pozornost, jako památku na návštěvu farmy.

Nemohli jsme se ještě jednou nezastavit na hřišti, kde jsme si kromě dalšího dovádění udělali čas na dobrůtky z batůžků.

Veselí a s písničkou na rtu jsme se cestou zpátky do školky zastavili u paní se zahradou plnou levandule. Krása i vůně levandulových keřů nás ohromila a také vyprávění o výrobě krásných polštářků, které jsme na vlastní oči mohli vidět a přivonět si k nim, nás zaujalo. To už ale byla poslední zastávka dnešního turistického výletování. V bříšku nám kručí a my se těšíme na oběd v naší školce.

 

Text: Alena Gavendová

Foto: Martina Borsíková Ďurinová

 

 

 

Kalendář