Besídka pro rodiče 6.6.2023

P1050393 P1050396 P1050399 P1050403

Ve školce jsme přivítali naše nejmilejší rodiče a prarodiče

6.6.2023 bylo úterý, ovšem ne ledajaké! Po dni plném her, poznávání nového, ale i odpočinku, jsme v naší mateřské škole přivítali, dětem nejvzácnější z nejvzácnějších, maminky, tatínky, babičky, dědečky a sourozence, abychom je potěšili pásmem písni, básní, tanečků a dramatizace hudební veršované pohádky O Šípkové Růžence.

Jak děti nejmenší, tak i větší či předškoláci, si vystoupení náramně užily. Spontánně projevovaly radost z přítomnosti svých nejbližších a s úsměvem na tváři a jiskřičkami štěstí v očích ukázaly, co se pod vedením paní ředitelky a paní učitelek naučily. Děti krásnými básněmi a písněmi vyjádřily svým rodičům lásku, ten nejvřelejší cit, jaký umíme my lidé projevit jeden druhému. K většině písní se děti doprovázely na hudební nástroje a ukázaly tak všem přítomným, jak zdatnými muzikanty se během školního roku staly. To, že se učí udržet rytmus děti krásně předvedly i tanečky, kterými vyjádřily svůj vztah k přírodě a zvířatům. Jemnou uspávankou ukázaly, že umí uspat malého cvrčka a energickou uspávankou, jak se naopak vesele chystají do postýlek bobři. Vše vygradovalo krátkou hudební scénkou s princeznou, kterou s celým královstvím začarovala zlá čarodějnice, baba jedna zákeřná, ale jak to v pohádkách bývá, vše naštěstí dobře dopadlo. Princeznu zachránil krásný princ, který přicválal na koni, princeznu políbil a ona i s celým královstvím procitla ze stoletého spánku. A byla svatba, všichni se veselili, radovali, že vše dobře dopadlo, jen čarodějnice se zlobila, že se princi podařilo zlomit kletbu.

Pevně věříme, že jste si odpoledne ve školce užili i vy, kteří jste k nám mohli přijít a dětem tak svou přítomností udělat velkou radost!

 

Napsala: Martina Borsíková Ďurinová

Foto: Alena Gavendová

 

Kalendář