Beseda s rybáři 9.6.2023

P1050454P1050462 P1050465P1050470P1050457 P1050474

Povídáme si o rybkách i životě kolem rybníku

 

V pátek 9.6. 2023 navštívili školku místní rybáři. Zakončili tak náš rybí týden, kde jsme si společně s dětmi povídali, nejen o druzích ryb, ale také i o tom, čím se dané ryby živí a jakou mají stavbu těla.

 

Daná beseda tak byla nejen pro děti zpestřením běžného dne ve školce, ale také takovým malým opakováním, co si naše bystré hlavičky zapamatovaly.

Pan Tkáč i pan Pagáč si přichystali hned několik pomůcek nejen k lovu ryb, ale také i demonstrační obrázky s vyobrazením živočichů žijících v blízkosti rybníka i mnohem více.

Nejdříve jsme se ovšem dozvěděli něco málo o rybách, které si přinesli rybáři v akváriích, tedy konkrétně o karasovi a perlínech. Děti měly tak jedinečnou možnost vidět zmíněné ryby živě a mohly si všímat každého detailu těchto vodních živočichů. Dále následovala celá řada obrázků různorodých ryb, z nichž jsme se ke každé dozvěděli něco zajímavého.

Po sérii obrázku z rybího života, následovaly ukázky z života kolem rybníka. Děti hbitě a s jistým přehledem odpovídaly, co je na daném obrázku vyobrazeno.

 

Poté následovalo několik pomůcek, které jsou nezbytně nutné pro každého rybáře, za zmínku stojí kupříkladu sbírka olůvek, či různé lákavé návnady, z nichž mnohé měly zvláštní a velmi netypickou vůni. Pochopitelně nechyběl ani rybářský prut s navijákem, či rybářská past.

 

Daná beseda děti velmi zaujala a současně se dozvěděly nejen děti, ale také i přítomní pedagogové něco nového o tomto krásném koníčku. Tímto drobným článkem bych tedy chtěla poděkovat, že přijali pozvání do naší školky místní rybáři a už nyní se těšíme, až za námi přijdou znovu.

 

Na závěr bych chtěla dodat jeden malý vtip: ,,Říká kapr kaprovy nevíš o něčem k jídlu? kapr odpoví- vím ale má to háček.“

 

 

 

Text a foto: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Kalendář