Adventní čas 2023

P1050937 P1050938 P1060015 P1060016 P1060020 P1060022 P1060025   P1060026

 

P1050969P1050973

P1050996 P1060050 P1060052 P1060062

Přišel k nám adventní čas...

Jak moc jsme šťastní, že si opět po roce můžeme užít tento krásný, obzvláště dětmi milovaný, adventní čas. Zapálením první adventní svíčky, která je svící naděje, jsme si připomněli některé z vánočních tradic. Velkou radost nám pak udělala sněhová nadílka, kterou jsme si hned užili jak bobováním na kopci, tak stavěním sněhuláků pod kopcem.

Na jarmarku, na který jsme se moc těšili, jsme přednesli pásmo adventních písniček a básniček, které nenechalo nikoho chladným. Už od listopadu jsme se na tyto chvíle připravovali. Nejenom, že jsme poctivě písničky a básničky nacvičovali, ale i tvořili dřevěné andílky, na čaje sušili bylinky z naší zahrádky. Z jablíček, ze zahrádek našich nejmenších, jsme nakrájeli křížaly. Taky doma děti, společně s rodiči, vytvořily krásné věci, které udělaly radost všem, kteří naši školku chtěli podpořit. Děti se zapojily i do pečení chutných čertů z vánočkového těsta. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo rozsvícení vánočního stromu, jehož rozsvícení děti odpočítávaly. Všichni, jak děti tak dospělí, si tyto společné chvíle užili.

Nejenom jarmark, ale i následujícího dne návštěva Mikuláše s andělem v naší mateřské škole, umocnila krásu blížících se svátků, těch nejkrásnějších v celém roce. Tentokráte jsme Mikuláše očekávali v oblečcích andílků a čertíků. Ve třídě jsme si společně vytvořili koutek pro neposedné čertíky malé peklo, peklíčko a pro rozkošné andílky bělavé obláčky.

Děti zazpívaly písničky, přednesly básničky, vyslechly si pochvaly a dobré rady Mikuláše, jak se vyhnout čertovským svodům. V balíčcích pak našly samé dobroty a žádné uhlí. Máme my to hodné děti, stejně jako děti mají hodné paní učitelky, které byly od dětí pochváleny a i ony Mikulášem obdařeny balíček s dobrotami.

Tik, tak, tik, tak…

Těšíme se na Vánoce,

nejkrásnější svátky v roce,

Už aby tady byly,

aby se nám nezpozdily.

Tik, tak, tik, tak...

Poděkování paní ředitelky: „ Za děti a kolektiv mateřské školy děkujeme panu Mikuláši Pavlu Hromadovi a Anděli paní Ludmile Filákové za vlídnou, láskyplnou návštěvu a moudrá, laskavá povzbuzení dětí na jejich cestě životem. Pan Hromada umí dětem citlivě sdělit, co stojí v knize hříchů a obdarovat moudrou radou, která se jako malé semínko usadí v dětských srdcích a začíná klíčit. Paní Filáková vše umocňuje zářící oporou a hřejivým úsměvem, který je pohlazením na těle i na duši. Díky ní si uvědomujeme, že každý máme svého anděla strážného a s jejich pomocí a ochranou dokážeme cokoli. Stačí si jen od srdce přát, mít druhé rád a věřit si. Děkujeme.

Velké poděkování i celému kolektivu mateřské školy za čas, který věnoval a věnuje přípravám, aby jsme hlavně dětem, ale také rodičům a obyvatelům obce společně umocnili sváteční čas adventu. Čeká nás v mateřské škole ještě společné pečení cukroví, zdobení stromečku, vánoční zvyky, nadílka od Ježíška, vystoupení pro čtecí babičky a dědečky, besídka pro rodiny našich dětí a poslední den před Vánoci společné zpívání koled s přáním k Vánocům a do nového roku. Děkuji Vám, milé kolegyně, za společné tvoření kouzelných adventních dnů.“

Ještě jednou Vám všem přejeme krásné a klidné prožití svátků vánočních a v novém roce 2024 pevné zdraví a štěstí k tomu.

Text: Alena Gavendová, učitelka MŠ

Foto: Daniela Jurajdová, asistentka pedagoga

Kalendář