Tukoni mezi námi 11. 3. 2020

P1000128 P1000139 

 

Tukoni mezi námi

A stalo se…

Jak jsme slíbili v naší školičce se objevili naši už dnes známí Tukoni, se kterými jsme se seznámili při představení o Tukonech, jež nám zprostředkovalo divadélko – Knihadélko.

Něco málo ve zkratce o Tukonech. Jsou to kouzelní tvorové, kteří chrání přírodu a zvířátka v nich. Starají se, aby měli dosti potravy, také o to, aby se jim krásně usínalo a probouzelo a o spoustu dalšího.

Protože děti byly z Tukonů tak nadšené, rozhodli jsme se s paní ředitelkou a paní učitelkou Kačenkou, že si Tukony pro děti v naší školce vyrobíme.

Požádala jsem o pomoc moji milovanou babičku, která mi při tvorbě Tukonů pomohla a společně jsme pro děti pár Tukonů ušili.

11.3 jsme naše nové kamarády přivítali s dětmi ve školce po přečtení nádherně ilustrované knížky, která obsahovala příběh o Tukonech a medvědovi, který nechtěl spát. Nejprve jsme společně vymysleli pokračování příběhu, jak se medvědu krásně po celou zimu spalo a když se probudil, vydal se pozdravit své kamarády Tukony.

Pak jsme si ty naše mazlíčky společně pojmenovali. Například – jeden je bílý jako sníh, a tak dostal jméno Zimáček, jiný má na sobě znamení lístku, a to znamená jediné, je to Větvínek. Další zase od dětí dostal jméno Voděnka. Máme i Laskáčka – aby nám ve školce udržoval lásku a přátelství. Nebo třeba takový Uspáváček, který hlídá naše klidné snění, ale taky, abychom si hezky odpočinuli po obídku. Přibilo nám mnoho nových kamarádů a aby jim nebylo smutno, pohráli jsme si s nimi a ukázali jim školku, kde si spolu budeme hrát a dovádět.

Takže Tukoni naši milí: Vítejte v naší mateřské školce, užijeme si spolu spoustu legrace.

 

Text: Tereza Zychová, učitelka

Foto: Kateřina Václavíková, učitelka


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář