Stezka skřítka Vendelína

P1020485 P1020497

P1020499   P1020500                   

Stezka skřítka Vendelína

A jak vznikl nápad na onu stezku? Samotná idea této aktivity vznikla v době distanční výuky, tedy v době, kdy byl dětem přístup do naší školky zcela odepřen. A abychom nejen dětem udělali radost, ale i zpříjemnili rodičům toto náročné období, rozhodli jsme se jim připravit onu výpravu. I když se samotná akce jevila jako výborný nápad, její realizace nám dala pořádně zabrat. 

Při startu jsme účastníky poučili o bezpečnostních pokynech, které byly základní podmínkou této aktivity. Jakmile byli všichni dostatečně poučeni o bezpečnosti, mohli se vydat na cestu za dobrodružstvím.

Samotná stezka se skládala z pěti stanovišť, z nichž každé bylo poutavé něčím jiným. Děti si tak vyzkoušely kupříkladu určovat stopy zvířat, také si vytvořily domeček pro skřítka a společně i s rodiči zapojili mozkové závity při luštění hádanky. Celková trasa nebyla náročná na terén, a tak se do stezky mohla zapojit i celá rodina, včetně nejmladších členů, či prarodičů. Na konci stezky byla pro děti přichystána bohatá odměna, která se skládala z omalovánky, diplomu a malé sladkosti. Také byl pro ně i rodiče připraven čaj na zahřátí.

Na závěr bych chtěla dodat, že i když nebylo zrovna ideální počasí, tak přesto byla účast na stezce vysoká.  Zkrátka procházka na čerstvém vzduchu obohacena o edukativní aktivity byla nejen pro děti, ale především pro rodiče dost atraktivní. A pokud jste nestihli tuto stezku, nemusíte se bát, už teď pro vás připravujeme další zajímavé akce. Tak nebojte se jich zúčastnit, vždyť právě čas, který darujeme jeden druhému je to nejvzácnější, co si můžeme dát a právě čas s rodinou je ta nejlepší investice.

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ

Foto: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka MŠ

Kalendář