Pohádkové hašteření 7. 3. 2022

P1030740

P1030755

Pohádkové hašteření aneb z pohádky do pohádky

V pondělí 7. 3. 2022 k nám do školky zavítalo divadlo Bublanina, jejíž letošní téma se neslo v duchu několika spletených pohádek. Jelikož zvolené divadlo je již dlouholetým návštěvníkem naší školky, věděli jsme, že ani tentokrát své publikem nezklame.

Milé divadelnice zaujaly nejen výběrem příběhů, ale i nápaditými kulisami. Nejdříve nám zahrály pohádku o kosích bratřích, při které jsme se všichni zasmáli. Následovala pohádka o smutné žabce, její studánce a sluníčku, při které byla využita i baterka, která dodávala pohádce na originalitě. Mezi další příběhy patřila kupříkladu pštrosí rodina. Hlavní hrdinové byli vytvořeni z punčoch a ponožek, což nejen děti velmi zaujalo. Za zmínku stojí i nápaditý příběh o medvědí rodině a malém medvídkovi, při kterém si děti zazpívaly krátký úryvek z písně Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům. Samotný příběh byl složený z kusů krabic, které představovaly knihu, v níž hlavní roli hrál malý medvídek.

Divadelní představení bylo nejen poutavé svými kulisami, maňásky, loutkami ale především samotné herecké obsazení bylo přinejmenším zábavné, nechyběla ani hudební složka v podobě zpěvu talentovaných divadelnic.

Nakonec jsme krásnému představení všichni společně zatleskali a poděkovali jim za krásný kulturní zážitek. Děti nebyly zklamané, že divadlo odešlo, jelikož nás zanedlouho opět navštíví a jako vzpomínku jsme si medvědy vyrobili a když máme chuť, hrajeme si divadlo pro sebe vzájemně. Děti nás překvapují svou fantazií, ať už vymyšlenými příběhy nebo originalitou kulis.

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ

Foto: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka MŠ


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář