Naše kostra

Img_20210119_185913 Img_20210114_171403-01

NAŠE KOSTRA

A byl tu nový rok a s ním i odhodlání a chuť k tvoření a učení se novým věcem. Vše začalo zvolením tématu, které obsahovalo zdraví člověka, jeho vnitřní i vnější stránku. My jsme se více zaměřili na tu vnější, tedy biologickou. V rámci níž se děti dozvěděly, jak se jmenují určité kosti, svaly i orgány. Společně jsme si prohlíželi encyklopedie o lidském těle, různé plakáty a vedli jsme i diskuzi o srdci.

Ale nejen prostřednictvím knih, ale i pomocí hry na doktory a sestřičky, či zubaře si děti zvolené téma plně užily. A abychom je ještě více zaujali anatomií člověka, tak jsme si pro ně připravili výtvarnou poznávací aktivitu a to kostru. Nejprve jsme si ji předkreslili na karton, dále jsme si nachystali různé velikosti papírových ruliček, které představovaly kosti. Děti nejdříve pomocí plakátu určovaly, o jaké kosti se jedná, a poté pokládaly ruličky na kostru. Nakonec jsme si ruličky nabarvili na bílo, aby připomínaly ještě více kosti. Přichystaná výtvarná činnost děti velmi zaujala a celému týdnu dodala tak tu pomyslnou třešinku na dortu. A kdo ví, možná právě díky zvolenému tématu, jeho hravému přístupu k učení se už teď rozmýšlí vaše ratolesti o profesi doktora, či sestřičky.

A na závěr malý vtip

V české nemocnici se před operací ptá anesteziolog pacienta: ,,Přejete si levnou anestézii nebo drahou?“ ,,No, spíš teda tu levnou.“ Anesteziolog si k němu přisune židličku, pohladí ho po hlavě a začne zpívat: ,,Hajej, můj andílku, hajej a spi…“

 

Text a foto: Kateřina Václavíková, učitelka

Kalendář