Na pekaře

P1020451 P1020455

P1020458 P1020460

Na pekaře

"Pekař peče housky, uždibuje kousky. Pekařka mu pomáhá, uždibují oba dva."

Jak už podle názvu či krátké říkanky jste určitě poznali, čemu jsme se s dětmi věnovali – a to nejrůznějším povoláním. Například jsme si zkoušeli, jaké to je být pošťákem, paní uklízečkou nebo paní kuchařkou. Děti také velmi bavilo si hrát i na fotografa. Fotily si tak vzpomínky či momenty, které pro ně byly zajímavé.

Také jsme si zahráli na malíře a na spoustu dalších povolání, které na světě máme a známe. Povolání, které jsme si vyzkoušeli i v praxi, byl PEKAŘ. A u pekaře chvíli zůstaneme.

Na začátek chci říct, že povolání děti velmi bavilo. Zkusily si s pomocí paní učitelky výrobu vizovického těsta a tvoření pečiva.

Děti se tak zúčastnily celého procesu přípravy až po samotné upečení - přisypávaly mouku, přilévaly vodu, míchaly a vypracovávaly těsto. Z těsta pak tvořily rohlíky a housky. Při tvoření housek se tak učily pletení copánků, ze kterých vznikaly právě samy houstičky.

Byla to zábava, děti si tak mohly vyrobit pečivo do kuchyňky, se kterým si hrají nadále v naší malé kuchyňce, a to na restauraci či pekárnu, nebo připravují různé laskominy na piknik.

Děti si to moc užily a inspirovaly se tak i k pečení a tvoření doma.

 

Text a foto: Tereza Zychová, uč. MŠ Janová

Kalendář