Muzikoterapie s pohádkou " O Malé hvězdě" dne 15. 10. 2021

Img_20211015_093210 P1020978 P1020979 Img_20211015_092700

MUZIKOTERAPIE V MŠ JANOVÁ

Hudba dokáže zázraky. Mohly se o tom přesvědčit i děti v MŠ Janová.  V pátek 15. října k nám z Brna zavítala muzikoterapeutka, pedagožka a lektorka v jedné osobě, paní  Eva Sádlíková. Předvedla poutavé vyprávění  o Malé hvězdě a jejím putování vesmírem. Celé přestavení bylo doprovázeno hudebními nástroji s přirozeným laděním. Prožitkový program byl tvořen aktivní i relaxační částí.

V aktivní části se děti prostřednictvím Malé hvězdy  seznámily nejen se Sluneční soustavou a různými vesmírnými jevy, ale také pro ně s dosud neznámými nástroji. V pohádce zazněly např. tibetské mísy, zvonkohry, šamanský buben, sansula, brumle a jiné nástroje, které dětem pomohly dokreslit atmosféru příběhu a rozvinout jejich fantazii. Děti dokážou vnímat hudbu celým tělem a tak se není co divit, že se zapojily  do vyprávění tancem s barevnými šátky.

Na závěr   v relaxační části na sebe nechaly působit magickou sílu zvuku pomocí vibrace tibetské mísy, kterou jim paní Sádlíková rozezněla přímo na těle. Bylo krásné pozorovat vnímavost a citlivost dětí.

Poté mohly samy vyzkoušet rozeznít tibetskou mísu pomocí paličky a nahlédnout do krasohledu, jenž  vytváří neopakovatelné obrazce. Přiznám se, že ani my jsme neodolaly a s nostalgií do něj nahlédly.

V rámci tohoto projektové dne měly děti možnost  vyrobit si vlastní  hudební nástroj, tzv. DEŠŤOVOU HŮL, která  vyluzuje  zvuk podobný šumění deště. 

Byl to vskutku zážitkový den a zajisté nebyl v tomto školním roce poslední. Již  listopadu se můžeme těšit na další pohádkové představení, kdy k nám zavítá divadlo BUBLANINA s představení "POHÁDKY Z KUFRU". 

Text: Iveta Šimoníková

Foto: Martina Borsíková Ďurinová

Kalendář