Mikuláš v MŠ 5. 12. 2019

 Pc054263 Pc054282 Pc054281 

Pc054272

Kdo to klepe, kdo to klepe… No přece Mikuláš, anděl a čert.

Dne 5.12.2019 nás svou návštěvou v MŠ Janové poctili Mikuláš a jeho dva společníci a to anděl, který se snáší z nebe vždy v tento den a čert, který jednou ročně vyleze z pekla na svět a společně navštěvují děti. Rozdávají dobroty a pro ty zlobivé, i nějaké to uhlí a brambory.

Náš Mikulášský den jsme zahájili příchodem do školky, kterou jsme společně s dětmi proměnili na peklo. Takže do školky nepřicházely děti ve svém obvyklém oblečení, ale přicházeli jako čertíci. Během rána došlo i k nebeskému zázraku, a to, když se k nám zatoulal jeden malý krásný andílek.

A protože se jednalo o pekelný den v čertí školce, tak děti společně vytvořily pomocí barev a kartónu, jeden velký kotel s peklem, na který se pak nalepily hlavičky čertíků, které každý čertík vybarvil podle sebe. Nechyběly i hry spojené s peklem a čerty - vaření guláše pro Mikuláše, čerta a anděla, prolézání tunelu až do pekla, foukání a předávání horkých brambor, házení polínek do ohně, skákání v pytli, zpívání písniček a básniček. No a nesmíme zapomenout na naši pekelnou svačinku a oběd. To by byl hřích.

Během dopolední zábavy však děti už netrpělivě vyčkávaly na příchod Mikuláše. Když nastal ten správný čas, dorazil k nám Mikuláš s jeho společníky. Anděl s sebou přinesl balíčky pro hodné děti, no a čert? Velký pytel na zlobivce.

Naštěstí u nás si nikoho čert neodnesl do pekla, přestože měl pytel dostatečně veliký. Děti byly totiž šikovné – zarecitovaly básničky, zazpívaly písničky Mikuláši, andělovi i čertovi a slíbily, že nebudou zlobit, ale budou hezky jíst, ale hlavně poslouchat jak paní učitelky, tak i rodiče. Za svou odvahu, šikovnost a slib, že budou hodné si vysloužily balíček dobrot.

Pro všechny to byl moc krásný den, který jsme si užily do syta.

Na závěr patří díky Pavlu Hromadovi (Mikuláš), Martině Zbrankové (Anděl) a Jaromíru Zbrankovi (Čert).

Text a foto: Tereza Zychová, učitelka MŠ


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář