Mikuláš v MŠ 5. 12. 2018

Pc053015  Pc052999 Pc052996

Čertíci ve školce ti se nemyjou, od rána si jenom tancujou  aneb Mikuláš s družinou zavítal za dětmi do mateřské školy v Janové

Děti se od pondělí těšily na Mikuláše a andílka a pilně trénovaly písničky a básničky. A přijde i čert?  Tato otázka několikrát zazněla z úst malých neposedů. Povídali jsme si o dávných časech, kdy ještě žil Mikuláš a připravovali děti i na příchod čerta. Naučili jsme se veselou čertí básničku a hráli si na malé nezbedné čertíky. Narostly nám ocásky, hráli jsme čertí honičku, hledali ztraceného čerta, soutěžili v přetahování, učili se šklebit, brblat, dupat…a nechyběla ani čertí diskotéka.  Aby se děti na nadílku těšily, měly možnost přijít ve středu 5. 12. 2018 do školky jako andílci a čerti. Každý se rozhodl sám, v jaké roli se bude cítit dobře. Rodiče nám vyšli vstříc a dětem vyhotovili úžasné kostýmy, za což jim děkujeme. V očekávaný den se školka od rána plnila malými roztomilými ušmudlanými čertíky a čisťounkými voňavými andílky. I zaměstnanci školky se proměnili na anděly a čerty. Chvilku čekání si děti zpříjemnily zpíváním čertích i vánočních písniček a pohybovými aktivitami za doprovodu zimních písní.

Jakmile zazněl zvoneček a rachot řetězu, vše ztichlo. Mikuláš vešel s andělem do třídy a až po chvíli zavolal roztomilého čerta. Zlobílci dostali od čerta uhlíky a měli štěstí. Ze svých hříchů se pro tentokrát  mohli vykoupit písničkou nebo básničkou a Mikuláši slíbili, že se polepší. Na závěr děti dostaly balíčky s dobrotami a vitamíny.

Děkujeme Mikuláši  Pavlu Hromadovi, anděli Martině Zbrankové  a čertu  Marianu Zbrankovi za krásné dopoledne a praktikantce Heleně Radové za plyšové hračky, kterými děti v MŠ Janová během své praxe obdarovala. Děti díky těmto dobrým lidem zažily chvíle radosti, ale i strachu a s nadílkou jim naplnili srdíčka vděčností a pokorou. Děkujeme také turistům za perníčky a sladkosti, kterými obdarovali jak děti, tak i zaměstnance MŠ. 

Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka MŠ Janová

Praktikantka-rozdala-certikum-plysakyCertici-a-certice-s-praktikantkouPretahovani-certikuSouboj-certu47453902_806111719731189_121231817071132672_n


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář