Mikuláš 6. 12. 2021

P1030240 P1030243 P1030252 P1030255 P1030258 P1030268

SVATÝ MIKULÁŠ

bělovousí muž, oděn do biskupského oděvu, s berlí v ruce, v doprovodu anděla a čerta. Přesně takhle nás ve školce navštívil.

A my jsme se na tak očekávanou návštěvu patřičně připravili. Vyzdobili jsme třídu čertovskými řetězy, děti i všichni „dospěláci“ ve školce se pro dnešní den proměnili v čertíky. Paní kuchařka upekla výborné perníčky, které děti zdobily. Nechybělo čertovské ohniště ani pekelný guláš. A jak velí tradice, s dětmi jsme si připravily pásmo nových básniček a písniček.

Přestože jsme se velmi těšili, byly mezi dětmi cítit i drobné obavy. Ty se ovšem rozplynuly, když přišel vlídný Mikuláš, laskavý anděl a hodný čert. Mikuláš oslovil všechny děti, za pomoci anděla předal balíčky s perníčky a ovocem i drobnými dárečky. Děti na oplátku Mikulášovi a jeho družině předvedly, co se naučily. Na přání Mikuláše došlo i na přídavek.

V některých zemích je svátek sv. Mikuláše považován za velmi šťastný den. Pro nás to byl den plný očekávání, krásné atmosféry a zážitků. Tímto ale téma sv. Mikuláše neskončilo, naopak. Prolínalo se celým týdnem. Děti tvořily andělíčky, bavily se pohybovými aktivitami, povídaly si o dalších tradicích spojených s adventním a vánočním časem.

Děkujeme Mikuláši Pavlu Hromadovi, andělu Lence Trlicové a čertu Jaromírovi Zbrankovi za příjemně strávené dopoledne a milý přístup k našim dětem. Děkujeme turistům za dárečky pro děti a paní Hromadové za perníčky pro děti i zaměstnance MŠ. Věříme, že toto setkání nebylo pro tento školní rok poslední a těšíme se na příští.

Text: Bc. Šimoníková Iveta, učitelka MŠ

Foto: Pavlína Hříbková, účetní MŠ

Kalendář