MDD s Večerníčky 1. 6. 2021

P10205831 P1020589 P1020603 P1020598 P1020599 P1020622  

Den Dětí

Letos jsme se na Dětský den moc těšili, a to hlavně proto, že jsme jej mohli všichni spolu oslavit a užít si spoustu zábavy.

Den Dětí se nesl v duchu Večerníčků. Celý program tedy provázely postavy z pohádek. Aktivity byly velmi pestré a různorodé – od tvoření, přes pohyb až k logickému myšlení.

Objevila se tam Víla Amálka, která si pro děti připravila tvoření kamene Mutáčka - kouzelný kámen, který plní přání. Večerníček si zase přichystal dvojice jeho kamarádů, kdy děti hledaly vždy jednu pohádkovou dvojici, např. Macha a Šebestovou či Pata a Mata. Moc je to bavilo a povzpomínaly si tak, co za nejrůznější Večerníčky jsou.

Děti si pak také procvičily své mozkové buňky při skládání puzzle, které skrývaly např. Ferdu Mravence, Rákosníčka nebo třeba pohádku O Makové panence a Motýlu Emanuelovi. Puzzle byly různého levelu, od nejlehčího až po nejtěžší.

Pak také třídění odpadků pod dohledem Edy a Ludvíka, dvou velmi pořádných a veselých krysáků, bylo určitě přínosné. Děti tak mohly ukázat jejich třídící schopnosti, a to, jak se máme všichni k planetě Zemi chovat. Káťa a Škubánek si zase s dětmi tvořili náramky nebo náhrdelníky z korálků.

Když si děti prošly všechna stanoviště, byla pro ně na zahradě uschována TAJNÁ MAPA, ve které byla ukrytá cesta za pokladem. Byla velmi záludná, ale děti si s ní hravě poradily a poklad s odměnami nalezly.

Společně tedy s medailemi a odměnami si děti odnesly spoustu zážitků a úsměv na tváři.

Text a foto: Tereza Zychová, uč. MŠ Janová

Kalendář