Knihadýlko s příběhem pavoučka Čendy
Kdo by neměl rád divadelní představení a příběhy, které nám přináší naše oblíbené Knihadýlko?
My z MŠ Janová rozhodně Knihadýlko rádi máme. A proto nás už po několikáté navštívilo a přineslo s sebou další nový příběh, kterým nás obohatilo.
Představení se neslo v duchu příběhu O Pavoučkovi Čendovi. Touto divadelní formou se snaží paní divadelnice odnaučit děti, aby se bály pavouků a krásným přístupem v nich vytvořit kladný vztah k osminohým kamarádům a pomocí vlastních písniček, kterými doprovází své vystoupení vtáhnout děti do děje.
A teď k samotnému představení. Pavouček Čenda žil v starém domě s kukačkou, která, jak už to tak někdy bývá, je nezbednice. Svým kukáním schválně lekala mouchy, aby se Čenda nenajedl.
Avšak, i když si ti dva dělali naschvály, nakonec jejich neshody překonali a stali se z nich přátelé, kteří si v těžkých chvílích pomohli a ukázali dětem, jak dokáží být stateční a že je správné pomoci příteli.
Tímto krásným příběhem a přístupem se děti mohly odnaučit bát, ale také naučit, že pomáhat si je správné a že naschvály, které prováděla kukačka se nevyplácí a nebýt dobrému srdci Čendy, kdo ví kde by kukačka skončila.
Po skončení divadélka si děti mohly prohlédnou 3 knihy českého spisovatele Pavla Čecha o dobrodružstvích pavoučka Čendy, vyplétat sítě, točit kolotoči přítelství, najít kukačku mezi ostatními ptáky a společně si zazpívat písničku, kterou děti během divadelního představení paní Irena Fenyklová naučila.
Protože se nám divadlo líbilo, začali jsme si o pavoučcích číst pohádky z knih, které máme v naší dětské knihovně, abychom si připomínali, že se není čeho strachovat.
Společně jsme si další den vytvořili pavoučky a síť přátelství, která nám připomíná, že přátelství je jedno z nejdůležitějších vztahů, které si můžeme vytvořit mezi sebou.
Těšíme se na další příběhy z Knihadýlka a co se z nich nového přiučíme.
Text a foto: Tereza Zychová, učitelka MŠ Janová
Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.