Knihadélko s příběhy O Tukonech dne 21. 11. 2019

Pb214243 Pb214245

Pb214247 Pb214248

Přijelo k nám KNIHADÉLKO s Tukony

Už to bude nějaký ten čtvrtek, kdy k nám do školky zavítalo Knihadélko.

Knihadélko však není jen tak obyčejné divadélko, ale divadélko inspirované knížkami s krásnými příběhy o přírodě, zvířátkách, pomoci, lásce, ale i poučení, že matka příroda a její přírodní zákony platí.

No a teď něco málo o představení. Paní divadelní, která k nám přijela s krásnými příběhy o Tukonech, dětem ale i nám do školky, přivezla kouzlo přírody a nádherné melodie a písničky, které doprovázely ono představení.

Knihadélko se skládalo že čtyř pohádek, první byla o Tukonech, kdy se nám všichni Tukoni představili. Tak jsme zjistili, že jsou to mužíčci, kteří spravují les a celkově přírodu kolem nás. Starají se o ní a o zvířátka v ní, pomáhají, no ale hlavně po dobře odvedené práci si dávají čaj a zpívají si.

Další příběhy byli o Medvědovi, co nechtěl spát, o Zubrovi, co naopak by rád spal, a proto si hledal hnízdo na spaní, no a poslední? Ta byla o bílé Jedličce, která se narodila.

Tyto všechny pohádky byly doprovázeny, jak už zmíněnými melodiemi a písničkami, tak také krásným přístupem paní divadelnice.

No a co na to děti? Všechny čtyři pohádky se jim tak moc líbily, že jsme se společně rozhodli, si ty Tukony do školky vyrobit, abychom si s nimi mohli hrát.

Teď už se jen rozhodnout, kterou ze 4 kouzelných knih o Tukonech si do školky pořídíme jako první. Dáme hlavy dohromady a vybereme si tu, co se nám líbila nejvíce. Abychom, kdykoli, když budeme chtít, si ji mohli přečíst.

A už se těšíme na jarní návštěvu Knihadélka. Jaké knihy přiveze? Postupně si rozšíříme naši sbírku pohádek v mateřské školce.

 

Text a foto: Tereza Zychová, učitelka MŠ Janová


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář