Karneval

P1020273

P1020224P1020237

P1020291

 Karnevalový den

Čistá dětská radost a bezstarostná hravost, to je ten dětský svět.

Ve školce, ať už v jakékoli, je radost dětí tou největší odměnou, tak jsme se i letos rozhodli uspořádat Karneval. Každoročně se tak můžou děti převtělit do svých oblíbených pohádkových, zvířecích, filmových postav nebo přijít v kostýmu, který znázorňuje určité povolání z běžného života.

Letošní karneval se konal 27. 1. 2021 a byl to den plný zábavy, soutěží, tvoření, a hlavně smíchu a pohody.

Děti přicházely už od ranních hodin v nejrůznějších kostýmech, například se v naší školce objevila včelka, motýlek, beruška, Elzy z Ledového království, výpravčí a dřevorubec, kuchař, zpěvačka nebo taky Popelka s Růženkou, Iron Man, víly, princezny, pirát a mnoho dalších. Byl to prostě karnevalový den, jak vyšitý.

Avšak k samotnému dnu patří také soutěže a různé disciplíny, které jsme si pro děti připravili. Jedním z takových úkolů bylo nakrmit dračí hlavy, postavit princezně věž, najít ztracené poklady princezně, přejít po stezce buď to jako zebra nebo tygr, další disciplínou bylo – let na kouzelném koberci, chůze na chůdách, nebo třeba moc krásná hra na Štěstí, kdy se v naší školce objevila víla Štěstí, která svým laskavým hlasem dětem ukázala novou hru, ale také jim vytvořila krásný úsměv na tváři.

Abych nezapomněla, nechyběl i foto koutek – Klaun. Děti se tak mohly vyfotit v postavě Klauna, buď se jen roztomile usmát nebo udělat srandovní obličej. Také nechyběla diskotéka a módní přehlídka všech masek.

Jednoduše jsme si hráli a soutěžili celičký den. Tak zase příště.

Text a foto: Tereza Zychová

Kalendář