Karneval 17. 2. 2022

P1030553P1030638P1030594 P1030587

HURÁ MÁME KARNEVAL

Dne 17.2. 2022 se uskutečnil v naší školce Karneval. Děti se tak mohly proměnit za pomocí rodičů v krásné princezny, rytíře a jiné pohádkové postavy. Vše začalo již ráno, kdy během příchodu byly pro děti připraveny zábavné hry a nevšední úkoly.

Poté jsme se přesunuli do kruhu a společně v malém ztišení nad pohádkovým příběhem o Ferdovi zahájili slavnostně karneval. Daný příběh byl nejen motivací, ale zvolené postavy doprovázely děti celý den. Po pohádce přišel na řadu lov na razítka, který spočíval v plnění úkolů s malým překvapením.

Nachystané stanoviště se skládaly jak ze sportovních, tvořivých, ale i senzorických, či týmových her. Na chvilku jsme se stali čarodějnicemi a prošli si močálem, také jsme si zahráli na holoubky a pomohli Popelce roztřídit hrách a čočku. Jemnou motoriku jsme si procvičili při lovení perel a drahokamů z moře, zkusili si projít cestu v sedmimílových botách a za pomocí tyčí „nosítek“ přenesli princeznu na královskou židli. Nechyběla ani pohádka Obušku z pytle ven, kterou zastupovalo skákání v pytli. Pomocí klíčů jsme otevřeli truhlu s pokladem a nakonec si vytvořili u stolečku večerníčkovou čepici.

Bylo toho opravdu mnoho a to nás čekala ještě pohádková šifra Ferdy Mravence a jeho kamarádů, při níž byla důležitá týmová spolupráce a pozornost. Děti přichystaný úkol zvládly na jedničku a dostali jsme se společně po krocích až k samotnému překvapení. Poté následovaly volné hry a disciplíny, za zmínku stojí kupříkladu novinový tanec a módní přehlídka masek

Na závěr bych chtěla dodat, že i když byla daná akce náročná, zejména na přípravu, ty rozzářené oči, dětský smích a radost stály za to!

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ

Foto: Martina Borsíková Ďurinová, ředitelka MŠ

 


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář