Indiánské léto 1 - 23. 7. 2021

P1020921 P1020925 P1020900  P1020903 P1020913

P1020892 P1020895

 

INDIÁNI VŠUDE KOLEM NÁS

A byly tu opět prázdniny a s nimi spojený letní provoz v naší školce. Jako každý rok i ten letošní v sobě skrýval zvolené téma. To letošní se neslo v indiánském duchu.

Nejdříve jsme děti seznámili s postavou Indiána, kdo to je, kde bydlí, čím se živí a v neposlední řadě jak se obléká. Děti zaujala také místa výskytu indiánů, jelikož mnohé z nich byly přesvědčeny, že indiáni jsou jen v pohádkách. Jakmile jsme dětem nastínili ono téma, nastal čas tvoření a her.

Během celého prázdninového provozu bylo dětem nabídnuto hned několik aktivit tvořivého, sportovního, hudebního i naučného charakteru. Za zmínku z kreativních činností stojí kupříkladu tvoření tomahavků a lov byzonů, výroba lapačů snů, , malování kamínků, výroba šperků z těstovin, stavba tee-pee na školní zahradě, bubnování a plno dalších. Z těch pohybových naučení tance mango i indiánský tanec. Během ranních aktivit, ale i odpoledních jsme si společně za doprovodu klavíru i dalších hudebních nástrojů zpívali píseň Indiánská rodina, která svou melodií a hravým pohybovým ztvárněním zaujala všechny děti. Také jsme se naučili taneční píseň o toulavém vlkovi v rodném jazyce Arapahů. Spolupráci, pomoc i toleranci si děti vyzkoušely při společném tvoření totemu, který se stal nejen součástí indiánského říkadla, ale také zdobí přední vchod naší školky.

Na závěr bych chtěla dodat, že i když jsme nebyli v plném počtu dětí, tak i přesto jsme si užili toto prázdninové dobrodružství. Tak ,,uaaaaaaaaaaa" a zdar všem indiánům.

 

Text: Kateřina Václavíková, učitelka MŠ Janová

Foto: Kateřina Václavíková, Martina Borsíková Ďurinová

Kalendář