Divadlo Bublanina "Začarovaný les" 24. 2. 2020

P1000112 P1000114 P1000117 P1000123

Z pohádky do Pohádky – aneb přijelo k nám divadlo

Bude to už nějaký ten týden, co jsme započali měsíc plný pohádek. Únor byl měsíc, kdy se z naší mateřské školky stala Pohádková školka.

Jelikož přichází na řadu masopust – kostýmy, zábava a k tomu všemu i dobré jídlo, bylo důležité dětem přivézt do školky pohádkové představení za jejíž inscenaci patří veliký potlesk a velké díky Divadlu Bublanina. To si pro nás připravilo veselý příběh plný známých pohádek. A k tomu kopec srandy.

Ještě nezapomenout onen název představení – Začarovaný les.

Představení se neslo v duchu pohádek, jak už bylo zmíněno. A co vypravěč? Jakýpak vypravěč – turistka Katka, která jak už to tak bývá, se ztratila v lese, když hledala autobusovou zastávku. Při svém hledání narazila na Kašpárka, který zase ztratil dobrodružnou princeznu. A tak spojili síly a vydali se lesem za princeznou a autobusovou zastávkou. Po cestě narazili na pohádkové bytosti ze známých nám pohádek.

Tak například O Červené Karkulce – kdy vlk byl tak zmatený z hladu, že si pletl všechny s Karkulkou. A to jen proto, že všichni měli na sobě červenou barvu. Nakonec ho však zachránila turistka Katka řízkem s chlebem. Další pohádková bytost byl drak ve své sluji – z toho se vyklubala malá ještěrka, která neuměla ani česky a ani slovensky. No a poslední pohádka byla o Perníkové chaloupce. Hladová Ježibaba zavřela Katku turistiku do chaloupky a kašpárek s nalezenou princeznou ji museli zachraňovat a pak společně utekli a schovávali se. Nakonec sama Ježibaba pomohla maskované Katce ukázat směr k autobusové zastávce a tím udělala dobrý skutek, i když ty zrovna neměla v lásce.

A tak nakonec, jak už to v pohádkách bývá, výprava Začarovaným lesem skončila dobře.

No a jak se říká – Všichni žili šťastně až do smrti.

 Text a foto: Tereza Zychová


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Kalendář