Andělský den

P1000971 P1000976

P1000987 P1020023

Andělský den

A bylo to zrovna tak, jako minulý rok, kdy nás přišel do školky navštívit svatý Mikuláš a jeho dva pomocníci – anděl a čert.

Avšak letos kvůli situaci, která obletěla svět, jsme sáhli po netradiční oslavě svátku svatého Mikuláše. Den jsme pojali, jako andělský. Tudíž ve školce nebyly děti, ale krásní bílí andělíčci.

Paní učitelka Kateřina Václavíková pro děti připravila netradiční pestrý program, který zahájila divadlem. Zahrála dětem loutkové divadlo o zlobivém chlapečkovi, který byl nakonec napraven čerty v pekle. Další bod programu byl, že si děti mohly vyzkoušet tvoření v andělské dílně a andělské sportování, protože si andělíčci na nebi potřebují i od práce někdy odpočinou a zaskotačit.

V dílnách děti tvořily hůl svatému Mikuláši, vymalovávaly si své andělské medaile a pomáhaly andělíčkům navlékat hvězdné korále. Při andělském sportování si děti vyzkoušely skotačení po oblacích, hod andělskými dušičkami a podstoupit nebeskou cestu k bráně sv. Petra.

Když naši andělíčci všechny úkoly splnili, tak na ně čekal dopis od Mikuláše, který pro ně přichystal hvězdnou cestu za balíčky.

S dětmi jsme se tedy vydaly po této cestě, až jsme došli k balíčkům, které pro děti připravil Mikuláš, anděl a čert.

Jejich radost byla znát, prozradil nám to jejich smích a radost v očích.

No a abych nezapomněla nechyběla i andělská odměna - chutný domácí perníček a výborný bylinkový čaj.

Tak zase příště a snad už i s Mikulášem a jeho pomocníky.

Text a foto: Tereza Zychová, uč. MŠ Janová

 

Kalendář