Aby zoubky nebolely 2. 12. 2021

P1030212 P1030216 P1030218 P1030219

Aby dětské zoubky nebolely

Jelikož se naše školka snaží ubírat směrem, který představuje ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL i tento školní rok navštívily naši třídu dentální hygienistky Bc. Tereza Kučná a Michaela Kotrlová, DiS. z ordinace MDDr. Heleny Kozárkové, za což děkujeme.

V rámci preventivního programu si s dětmi povídaly o tom, jaké jídlo a pití je pro jejich zoubky škodlivé a proč, a co naopak zoubkům prospívá. Hravou formou děti seznámily se správnou technikou čištění zubů. Došlo také na kontrolu zubních kartáčků. Kondolovalo se nejen opotřebení, ale i správná velikost a stupeň tvrdosti. Poté dětem zoubky obarvily speciální vodičkou, která odhalila nevyčištěný zubní plak. Zoubky si děti dočistily společně za individuální asistence zubních hygienistek.

Povídání i praktickou část děti braly velmi vážně. Za svoji snahu byly nakonec odměněny Pochvalným listem, novým zubním kartáčkem a dalšími drobnými dárky.

Čištění zubů by mělo být ideálně po každém jídle, ale minimálně 2x denně „ráno pro krásu, večer pro zdraví“. Nezapomínejme na to, že dítě si není schopno dobře vyčistit zuby zhruba do deseti let, proto je do této doby důležitá spoluúčast rodičů. Nyní je na nás dospělých, abychom se snažili u dětí upevnit správné návyky, které si pak lépe udrží po celý život.

Text a foto: Bc. Iveta Šimoníková, učitelka MŠ

Kalendář